آشنایی با مشکلات رایج کامپیوتر ها و نحوه رفع آنها

۱۱۳ بازديد

از جمله مشکلات رایجی که رایانه ها را به سوی سرویس و تعمیرات کامپیوتر سوق می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

.1هنگ کردن سیستم در حین کار

برای خاموش و برطرف کردن کوتاه مدت مشکل هنگ کردن کامپیوتر، راه حل ریست کردن را به شما پیشنهاد می کنیم؛ اما این کار فقط به خاموش شدن مشکل شما کمک می کند و راهکاری نیست که توسط متخصصان تعمیرات کامپیوتر تایید شود. برای حل این مشکل ابتدا بهتر است از وجود حافظه ی ذخیره سازی در درایو سی کامپیوتر خود اطمینان حاصل کنید و برای برطرف شدن آن به کارشناسان تعمیر کامپیوتر مراجعه کنید.

.2مشکلات سخت افزاری در ران شدن

مشکلات سخت افزاری که باعث اختلال در سیستم عملکرد کامپیوتر می شوند، ریشه های متفاوتی دارند. اختلال در رم و کارت گرافیک نیز می توانند مشکلات سخت افزاری متعددی را برای کامپیوتر ایجاد نمایند که برای رفع اختلالات رم و کارت گرافیک و خدمات کامپیوتر و سخت افزار های آن، باید با مهندسان سخت افزار ارتبط برقرار نمود.

.3سر و صدای زیاد کیس به هنگام کار و روشن شدن

سروصداهای کیس اغلب به دلیل اختلال در فن آن به وجود می آید. برای رفع این اختلال فن کامپیوتر را چک کنید؛ اگر سطح فن را گرد پوشانده، آن را با دستمالی تمیز کنید و اگر لق شده است، آن را سفت کنید. اگر با انجام این کارها، سیستم شما همچنان پر سر و صدا کار می کند، برای تعمیر کامپیوتر خود به متخصص و راهنما مراجعه کنید.

.4گرم شدن بیش از حد

فقدان تهویه ی مناسب، باز بودن چند برنامه همزمان در کامپیوتر و کار کردن با آن ها و نصب برنامه های سنگین گرافیکی روی سیستم، می تواند از دلایل گرم شدن بیش از حد کامپیوتر های خانگی باشد. سرویس کامپیوتر در دوره های مشخص زمانی در رفع این اختلال به شما کمک می کند.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.