یک تعمیرکار کامپیوترچه مهارت های باید داشته باشد

۱۱۳ بازديد
تعمیرات کامپیوتر نیاز به تخصص های خاص خود دارد که تنها از تعمیرکار کامپیوتر که به بخش های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری آن مسلط است، بر می آید. گام اصلی در تعمیر کامپیوتر عیب جویی و علت یابی اختلل به وجود آمده است. متخصصان خدمات کامپیوتر، نخست خواستگاه علت به وجود امده درکامپیوتر را پیدا می کنند و سپس با بررسی و تست عملکرد بخش آسیب دیده، با استفاده از دانش خود در این حوزه، برای تعمیر کامپیوتر اقدام می نمایند.

کامپیوتر اجزای مختلفی دارد که در صورت بروز اختلال در هر یک از این بخش ها، مهارت مورد نیاز برای بررسی و تعمیر آن متفاوت خواهد بود. بخش عمده ای از خدمات کامپیوتر در مراکز، مربوط به تعمیر و سرویس بخش های سخت افزاری آن می باشد. توانایی بازکردن اجزاء و اتصال دوباره ی آن ها به یکدیگر به طور صحیح، از مهم ترین مهارت هایی است که متخصص تعمیر کامپیوتر، در صورت بروز اختلالات سخت افزاری، باید داشته باشد. از جمله سایر مهارت های مورد نیاز برای تعمیرکار کامپیوتر عبارت اند از:

تسلط برکارکرد هر یک از قطعات سخت افزاری و بخش های نرم افزاری کامپیوتر مانند شناخت کامل قطعات الکرونیکی ساختمان سخت افزاری کامپیوتر و تعمیر ان ها

تسلط بر کارکرد کابل های ورودی و خروجی متصل به کامپیوتر و پورت های ورودی ساختمان کامپیوتر

تسلط بر ساختار و کارکرد cpu و تعمیر آن

تسلط بر ساختمان مادربرد و برد کامپیوتر و توانایی عیب یابی و تعمیر آن ها
تعمیر کامپیوتر در محل

اگر حمل کامپیوتر های خانگی و بردن آن ها به تعمیر گاه همواره برایتان دشوار بوده است؛ می توانید از خدمات تعمیر کامپیوتر در محل یا تعمیر کامپیوتر در منزل استفاده کنید. در خدمات تعمیر کامپیوتر در محل، مشتری از طریق ارتباط با مراکز خدمات کامپیوتر، در خواست خود را برای کارشناسان ارسال می کند. کارشناسان این مراکز پس از بررسی در خواست، متخصصان و تعمیرکاران سخت افزار خود را برای تعمیر کامپیوتر به محل مورد نظر وی (منزل شخصی یا شرکت های اداری) می فرستند. تعمیرکار کامپیوتر، اختلال کامپیوتر را بررسی کرده و پس از عیب یابی به رفع اختلال سیستم می پردازد. در این روش تعمیرکار کامپیوتر، تمامی تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر کامپیوتر را با خود به همراه می آورد. در صورتی که مشکل کامپیوتر عمیق باشد و بردن کامپیوتر به تعمیرگاه و تعویض قطعه ضرورت داشته باشد؛ تعمیرکار کامپیوتر را به همراه خود به تعمیرگاه برده و پس از تعمیر یا تعویض قطعه، با مشتری تماس خواهد گرفت.

هم چنین در تعمیر کامپیوتر در منزل، تمامی مراحل تعمیرات کامپیوتر، در حضور مشتری و نظارت او اتفاق می افتد. این امر باعث اطمینان خاطر مشتری از امنیت اطلاعات محرمانه ی او و به کار گرفتن قطعات و تجهیزات باکیفیت در روند تعمیر می شود.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.