7 تا از بهترین برنامه های موبایل برای یادگیری زبان انگلیسی

۱۸۹ بازديد

امروزه برای برقراری ارتباطات در سطح جهانی، یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، یکی از ملزومات برای هر شخص محسوب میگردد. با وجود روش های متفاوتی که برای یادگیری زبان دیده میشود، هیچ کدام آن روش ها به اندازه ی اپلیکیشن های آموزشی راحتتر، کم هزینه تر و در دسترس تر نیست…

با یک سرچ کوچک خواهید دید که اپلیکشن های فراوانی در زمینه آموزش زبان طراحی شده و میتوانند علاقمندان را در یادگیری یاری دهند. سایت تاپ۱۰ در این پست قصد دارد ده اپلیکیشن آموزش زبان را، از بین انبوهی از برنامه ها انتخاب و به شما معرفی کند.
چهار مورد اول در این مقاله اپلیکیشن های خارجی و شش مورد بعدی اپلیکیشن های تولید شده داخلی است.

 

۱ . اپلیکیشن آموزش زبان چرب زبان

این اپلیکیشن یکی از محبوبترین و پرکاربرد ترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی، در بین علاقمندان به زبان است. اگرچه این اپلیکیشن مبتنی بر آموزش زبان انگلیسی طراحی شده، با این حال با استفاده از این برنامه شما قادر خواهید بود تا زبان­ های استانبولی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، روسی، ترکی، ایتالیایی، پرتغالی و چند زبان دیگر را نیز بیاموزید. البته زبان فارسی شامل آن نمی شود.

برنامه چرب زبان، به‌ صورت رایگان، برای سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوزفون در دسترس است. همچنین می توانید از آن در نسخه‌ی مبتنی بر وب نیز استفاده کنید. اپلیکیشن چرب زبان در سال­های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به‌ عنوان برترین اپلیکیشن گوگل پلی شناخته شد و همچنین بهترین استارتاپ آموزشی در سال ۲۰۱۴ لقب گرفت. بعد از نصب چرب زبان، زبان مورد نظر را انتخاب میکنید. اگر تا حدودی به زبان انتخابی آشنایی دارید و نمی خواهید از ابتدایی ترین مراحل شروع کنید، این برنامه میتواند با یک آزمون ورودی سطح شما را سنجیده و تعیین کند.

این اپلیکیشن لغات جدید را به صورت تصاویر آموزش میدهد و آموزشهای صوتی نیز از امکانات این اپلیکیشن است.

هنگامی که درسی را تمام کنید، صفحه ای باز میشود و لغاتی که در آنها ضعیف عمل کرده اید را مشخص میکند. در جدیدترین نسخه‌ اپلیکیشن چرب زبان، بالای هر درس یک نوار پیشرفت نشان داده میشود، که با توجه به صحیح یا غلط بودن پاسخ­های شما تغییر می­کند.
دریافت این برنامه صد درصد رایگان است و پرداخت درون برنامه ای آن کاملا اختیاریست.

۲ . اپلیکیشن آموزش زبان Memrise

اپلیکیشن ممرایز، یک سرویس آنلاین آموزشی است که بیش از صد زبان، از جمله فارسی را پشتیبانی میکند.
این اپلیکیشن برای آموزش زبان انگلیسی ساخته شد اما اکنون به جز آموزش زبان، آموزشهای دیگری نظیر هنر، علوم، جعرافیا، تاریخ، ریاضی، تقویت حافظه و غیره را نیز در بر می گیرد.
با این حال هنوز هم سطح وسیع آموزشی در این اپلیکیشن، به زبان اختصاص داده شده. یکی از ویژگیهای جالب این برنامه این است که آموزشها، در حوزه های مختلف، توسط کاربران توسعه پیدا میکند و اگر شما هم تخصص و علاقه در بخش خاصی دارید، میتوانید به گسترش آموزشها کمک کنید.

برنامه ممرایز از نظر پشتیبانی از آموزشهای صوتی و تصویری مشابه برنامه دولینگو است، با این تفاوت که دولینگو بیشتر بر روی عبارات تمرکز دارد و ممرایز بر روی کلمات. یکی از نقاط قوت دولینگو نسبت به ممرایز ترتیب مناسب‌ تر در آموزش مفاهیم و دسته‌ بندی آموزش‌ هاست، دسته هایی مانند رنگ‌ها، غذاها، ورزش ها و …، که به یادگیری کاربر کمک شایانی میکند. شیوه ی عمل اپلیکیشن ممرایز را میتوان تا حدودی شبیه به روش آموزشیِ فلش کارتها دانست. اگر به جز یادگیری زبان ها مشتاق هستید تا اطلاعات خود را در دیگر حیطه ها افزایش دهید، پیشنهاد میکنیم این برنامه را حتما امتحان کنید.
دریافت این اپلیکیشن به صورت رایگان و با پرداخت درون برنامه ایست.

۳ . اپلیکیشن یادگیری زبان Tandem

چیزی که این برنامه را از دیگر اپلیکیشن ها متمایز کرده ، ویژگی خاص و جالب آن است. شما به وسیله ی این برنامه میتوانید زبان مورد نظر خود را با صحبت کردن با افراد بومیِ همان زبان تقویت کنید! فراگیری زبان یک امر بسیار فرّار است؛ اگر کسی را نداشته باشید که با او مکالمه کنید و یا امکان سفر خارجی برایتان فراهم‌ نباشد، سریعتر از چیزی که فکر می کنید معانی لغات از یادتان خواهد رفت. سرویس Tandem دارای انجمنی با بیش از ۲ میلیون عضو است که می‌خواهند زبان خارجی مورد نظر خود را با کمک افراد زبان اصلی یاد بگیرند.

برنامه تاندم از بیشترین زبانهای دنیا پشتیبانی میکند و میتوان آن را به عنوان یکی از بهترینها معرفی کرد.
در واقع این برنامه شما را به کسی مرتبط خواهد کرد که تصمیم دارید زبان مادریش را فرا بگیرید و قطعا هیچکس به اندازه ی چنین فردی نمیتواند اصطلاحات را برایتان شرح دهد. افرادی که از کلاسهای مختلف و گذراندن دوره‌ هایی که هیچ تاثیری روی توانایی مکالمه و ترجمه آن‌ها نداشته، خسته شده اند ، قطعا از این برنامه جذاب لذت خواهند برد.
این اپلیکیشن قابلیت چت با امکان ارسال پیام‌ های صوتی و تصویری را برای شما فراهم خواهد کرد. در این برنامه، قابلیت چت سرویس واتس اپ و سرویس ترجمه همزمان گوگل بکار برده شده‌ .

این اپلیکیشن به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت درون برنامه ایست.

۴ . اپلیکیشن آموزش زبان Lingvist

یکی از ساده ترین برنامه ها برای یادگیری زبانهایی چون انگلیسی، فرانسوی، روسی، آلمانی، اسپانیایی و … برنامه ی Lingvist میباشد. این برنامه مانند دو اپلیکیشنی که در ابتدا معرفی کردیم دارای رابط کاربری خاصی نیست ، اما شامل فلش کارتها و مفاهیم جدید و رایجیست که میتوانید با تکرار آنها در طول روز، به بالاترین سطح تسلط برسید. گفته شده است که سازنده این اپلیکیشن قصد یادگیری زبان فرانسه را داشته ولی بعد از اینکه ابزارهای سنتی را خسته کننده میبیند، تصمیم می‌گیرد این مشکل را مانند یک معادله ریاضی برای خود حل کند و این برنامه را طراحی میکند.

این اپلیکیشن جملات مهمی که توسط متخصصانِ زبان ارائه شده را در برمیگیرد و بیش از چهار هزار لغت را با شما تمرین خواهد کرد. سرویس Lingvist دارای قابلیت تشخیص صوت نیز می باشد و میتواند کار شما را راحتتر کند. در این برنامه فهرستی از تمام کلماتی که یاد گرفته اید ثبت میشود و با پیشرفت و یادگیری کامل شما، برنامه مفاهیم مشکل تری را ارائه خواهد کرد؛ در واقع این برنامه است که تصمیم میگیرد چه زمانی کلمات جدید را بر مبنای رایج ترین کلمات در مکالمات روزمره و موقعیت های شغلی و تجاری، به شما آموزش دهد.
دریافت این برنامه به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت درون برنامه ایست.

۵ .  اپلیکیشن زبان آموز Expert

زبان آموز Expert

این اپلیکشن آموزش زبان توسط توسعه دهندگان داخلی ( Expert app ) طراحی شده و توانسته جز یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان در فروشگاه های داخلی باشد. برنامه نویسان اکسپرت، براساس این تفکر که همه ی ما زبان را در ابتدا به صورت غریزی فرا گرفته ایم، روش بسیار جالب و موثری را برای آموزش انتخاب کرده.
روند آموزشی در این اپلیکیشن داخلی بر پایه ی یادگیری زبان توسط گوش دادن به آهنگهای خارجی، تماشای فیلم و سریال های زیرنویس دار، شنیدن داستان ها، گوش دادن به سخنرانی و کنفرانس های واقعی و همچنین جعبه لایتنر می باشد. در این برنامه، از آموزش هیچ یک از چهار مهارت کلاسیک یادگیری زبان غافل نشده و برنامه های آموزشی جامعی برای مهارتهای Listenin، Reading، Speaking و Writing ،برای کاربر در نظر گرفته شده است.

این اپلیکیشن در هر بخش اکسپرت، لغات ضروری انگلیسی را برای شما با جعبه لایتنر آموزش می دهد
و همچنین دارای یک دیکشنری درون برنامه ایست که با استفاده از این دیکشنری عالی هیچ اصطلاح و کلمه ای در محیط یادگیری برایتان نامفهوم باقی نمی ماند.
امکان دانلود این پلیکیشن در فروشگاههای داخلی به صورت رایگان است، اما برای دسترسی به تمامی امکانات برنامه باید به صورت درون برنامه ای مبلغی را پرداخت کرد.

۶ .اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Casco

آموزش انگلیسی Casco

از امکانات این اپلیکیشن داخلی میتوان به آموزش از سطوح مبتدی تا پیشرفته، مکالمه هوشمند، پرسش و مشاوره آنلاین اشاره کرد. سرویس کاسکو بیشتر بر روی آموزش چهار مهارت اصلی زبان و تسلط بر گرامر متمرکز شده، همچنین قابلیت هایی که این برنامه داراست آن را از دیگر اپلیکیشن ها متمایز میکند. اپلیکیشن کاسکو یکی از جامع ترین سرویس های داخلی برای یادگیری زبان به شمار میرود.

این برنامه برخلاف دیگر اپلیکیشن ها در کادر افقی نمایش داده شده که باعث میشود با فضایی شبیه به کتاب، ارتباطی بهتری با آن برقرار کنید. آموزش زبان در این برنامه در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تقسیم شده و شما می توانید برای تعیین سطح خود در آزمون این سرویس شرکت کنید.
قابلیت دیگر این اپلیکیشن مکالمه ی هوشمند است. این سرویس قادر است تا صدا و تلفظ شما در بیان کلمات را تشخیص بدهد و میتواند مانند یک شنونده با شما تمرین کند .
همچنین این اپلیکیشن هوشمند هنگامی که هر درس را به اتمام می رسانید، خط سبز رنگی بر روی دروس ظاهر می شود که نمایانگر میزان پیشرفت شماست.

متخصصانی که برای این اپلیکیشن فعالیت می کنند در بیشتر مواقع آنلاین هستند و شما میتوانید سوالات و مشکلات خود را از آنها بپرسید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.
دریافت اپلیکیشن کاسکو به صورت رایگان است اما برای آزادسازی تمام درسهای آن مجبور به پرداخت درون برنامه ای هستید.

۷ . اپلیکیشن دهکده زبان

دهکده زبان

اپلیکیشن دهکده زبان مناسب افرادیست که در حد مبتدی به زبان انگلیسی مسلط هستند و میخواهند مهارت خود را مخصوصا در مکالمه به سطح بالایی برسانند.
از ویژگیهای این برنامه میتوان به آموزش بر اساس کتاب های معتبر، یادگیری سریع گرامر و آموزش انگلیسی روزمره از طریق متن های خبری اشاره کرد. در این اپلیکیشن نزدیک به ۱۳۰ عنوان کتاب وجود دارد که در هفت سطح از ساده تا پیشرفته طبقه بندی شده و شما باید با توجه به سطح زبان خود، کتاب های دلخواه را همراه با فایل صوتی آنها دانلود کنید. کتابهایی که مبنای آموزش این برنامه قرار گرفته اند شامل کتابهای سامیت، اینگلیش ریزالت، اسپیک ناو و همچنین کتاب های داستان انگلیسی میشود که متن تمام این کتابها به فارسی روان نیز ترجمه شده اند.

این سرویس دارای یک دیکشنری درون برنامه ایست که نمیگذارد کلمه ای برایتان مجهول باقی بماند. دهکده زبان یکی از معدود اپلیکیشن های داخلیست که با تمرکز به روی لحن و نوشتار خبری و ژورنالیستی، شما را به درک بهتر و عمیق تری از زبان انگلیسی میرساند. البته اگر خیلی گرامرتان خوب نیست و در طول یکی از دروس به مشکل گرامری برخورد کردید، این امکان برایتان فراهم شده تا با رجوع به بخش گرامر فوری، فشرده ای از آن دستور زبان را فرا بگیرید.
دریافت این سرویس به صورت رایگان است اما برای آزاد سازی تمام دروس ملزم به پرداخت درون برنامه ای هستید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.